Glinka Bellion z wodą z róży damasceńskiej-rurka ręcznie wyrabiana

-maseczki, kuracje
3.5
PLN
Glinka Bellion z wodą z róży damasceńskiej-rurka ręcznie wyrabiana
Glinka Bellion  z wodą z róży damasceńskiej-rurka ręcznie wyrabiana
  • promocja
in_stock
Dostępność:
dostępny
Wysyłka w:
do 48 godzin
Cena: 3,50 zł 6,50 zł
Cena netto: 2,85 zł
szt.
Kod produktu:

70-RURKA

Producent:
Sana
cena dotyczy 1 sztuki
 
Skąd się biorą glinki?
Glinki to nic innego jak skały osadowe (organiczne lub nieorganiczne) oraz ziemie powstałe w procesie wietrzenia minerałów. W zależności od pochodzenia, glinki można wydobywać w postaci kamienia, rozdrabniać, sterylizować i suszyć na słońcu lub pozyskiwać z dna zbiornika termalnego.
 
Dlaczego suszy się glinkę na słońcu? Jak działa glinka?
Proces suszenia glinki na słońcu wiąże się ściśle z jej właściwościami. Glinka działa na zasadzie magnetycznych właściwości. Jony jakie zawarte są w glince (ujemne) przyciągają dodatnie jony zanieczyszczeń naszej skóry. Tak właśnie wygląda proces oczyszczania i działania glinek na naszą skórę. W chwili wydobywania glinki, ma ona kontakt z metalem maszyn, czy narzędzi i traci nieco swoje właściwości. Proces suszenia na słońcu przywraca je. Stąd też ważne jest, aby przy przygotowywaniu maseczki w domu, nie używać do tego ani metalowych naczyń, ani metalowych mieszadełek.
 
 
Najważniejsze w stosowaniu glinek:
-glinkę stosujemy zawsze z chłodną wodą- ciepła glinka traci swe właściwości
-używając glinki jako maseczki pamiętajmy, żeby nie dopuścić do jej zaschnięcia- glinkę na twarzy zwilżamy wodą, hydrolatem (sucha glinka zamienia się w skorupkę i traci właściwości)
-nigdy nie mieszamy glinki w metalowej miseczce, ani metalową łyżeczką
-glinkę możemy mieszać z olejkami, hydrolatami, ziołowymi naparami
-nigdy nie używamy tej samej porcji glinki drugi raz
-rodzaj glinki dostosowujemy do potrzeb skóry
 
-glinka czerwona (odmiana kaolinu bogata w tlenek żelaza), używana jako pigment w kosmetykach; ma właściwości wygładzające, nadaje się do cery wrażliwej oraz alergicznej; delikatnie ociepla koloryt cery, a stosowana regularnie działa jak delikatny samoopalacz; ma właściwości uszczelniające naczynia krwionośne- dobra jest więc w przypadku rozszerzonych naczynek; czerwona glinka neutralizuje wolne rodniki, nawilża i wzmacnia skórę, poprawia odporność immunologiczną skóry, stosowana przy trądziku różowatym- dla cery tłustej oraz mieszanej

Kraj pochodzenia: Syria


Sklep internetowy Shoper.pl